Концепти на модерната уметност : од фовизам до постмодернизам
Ад Вербум

Концепти на модерната уметност : од фовизам до постмодернизам

Шифра на артикл: 000182
ISBN: 9789989838811
Код на производителот: 182
Достапно веднаш
0 МКД
1.000 МКД
1.000 МКД
16,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Концепти на модерна уметност-од фовизам до постмодернизам е книга уредена од Никос Стангос, издадена 1994 од страна на Тхамес & Худсон Лтд, Лондон. Книгата е составена од неколку поглавја: Фовизамч Експресионизамч Кубизамч Пуризамч Орфизамч Футуризамч Вортицизамч Дадаизам и Надреализамч Суперматизамч Де Стијлч Конструктивизамч Апстрактен Експресионизамч Кинетичка Уметностч Поп-Артч Оп-Артч Минимализамч Концептуална Уметност и Постмодернизам и Уметност на идентитетот. Ова дело претставува клучна книга за секој заинтересиран за уметноста на 20 век, а исто така е и корисен и милослив вовед без жаргон кон една многу сложена тематика. Книгата е енергична, ентузијастичка и полна со факти. Авторите го покажуваат нивниот интерес за темите и сакаат да ги интерпретираат, пишувајќи едноставно и пристапно. Ниту една друга книга за модерна или современа уметност не ги претставува на толку авторитативен и концизен начин идеите кои лежат во основата на различните и радикални развои од изминати сто го
Карактеристика Вредност
Kатегорија Ликовна уметност
Автор Никос Стангос, Дијана Крстевска
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници424

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 2.990 МКД
48,38 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Batterham
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мајкл Арчер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB