Ренесанса
Арс Ламина

Ренесанса

Шифра на артикл: 004774
ISBN: 9786082479491
Код на производителот: 4774
Достапно веднаш
0 МКД
2.990 МКД
2.990 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
,Ендру Греам-Диксон смислува свеи и честопати оригинални поенти. Тој ги одбира и ги подредува зборовите со извонредна префинетост. Тој не умее да пишува клишеа.“ Брајан Робертсон, Индепендент он сандеј „Ренесанса одразува интензивно лично и страсно внесување на авторот во неговата тема. При неговите анализи и процени, Греам-Диксон е оригинален, смел, повремено иконокластичен и никогаш не е здодевен и ситничав. Резултатот е една книга што има повеќе дух и е попристапна од Цивилизација на Кенет Кларк.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Ликовна уметност
Автор Ендру Греам Диксон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB