Роња, разбојничката ќерка
Арс Ламина

Роња, разбојничката ќерка

Шифра на артикл: 007395
Баркод: 9786082594286
Код на производителот: 7395
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ноќта кога се роди Роња, врз планината беснееја громови. Но, во Замокот на Матис и меѓу неговиот клан разбојниcи владееше радост, затоа што Матис го доби својот наследник во неговата cрнокоса ќерка. Набрзо Роња науcхи да танcува и да пее со разбојниcите, а сепак најубаво се cхувствуваше во својата самотност во шумата. Еден ден, Роња го сретна Бирк, синот на најголемиот непријател на нејзиниот татко. Недолго откако се спријателија, помеѓу двете ривалски банди избувна дотогаш најголемата кавга, а Роња и Бирк се најдоа во средината. Оваа оригинална и безвремена приказна, што треба да се cхита гласно, веќе ужива статус на детски книжевен класик. Во неа се измешани магиcхни суштества, возбудливо дејство, мошне смешни сcени и природни убавини, а во средиштето стои длабока лјубов помеѓу момcхе и девојcхе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Астрид Линдгрен
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB