Пет деца и Тоа
Арс Ламина

Пет деца и Тоа

Шифра на артикл: 013963
ISBN: 9786082598130
Код на производителот: 13963
Автор: Едит Незбит
Достапно веднаш
0 МКД
249 МКД
139 МКД
Заштеда: 110 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Очите му стоеја на долги рокчиња, како на полжав, и рокчињата можеше да ги придвижува напред-назад, како телескопи; ушите му беа како на лилјак, а мешето како на пајак, и му беше покриено со густо меко крзно; и рацете и нозете му беа покриени со крзно, и имаше мајмунски дланки и стапала. Кога Сирил, Антеа, Роберт, Џејн и нивното мало братче ќе почнат да копаат во јамата со чакал ќе пронајдат, ни повеќе, ни помалку, туку еден вистински Псамеад - древно суштество со многу невообичаен изглед, кое исполнува речиси се што ќе посакаат петте деца! Но, што да се посака?! Она што ќе го дознаете од оваа книга е дека одговорот на ова прашање воопшто не е лесен - затоа, пак, потрагата ќе ве однесе низ најразлични авантури и интересни случки.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Едит Незбит
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници204

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alma Junior Classics
399 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.49 MB