Семејната среќа

Семејната среќа

Шифра на артикл: 094204
ISBN: 9786082014241
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Семејната среќа“ е иронично насловениот роман на Толстој за една млада седумнаесетгодишна девојка која ќе се омажи за многу постар маж. Откако ќе открие дека нејзината наивна претстава за бракот не ја подготвила соодветно за сложеноста на нејзиниот нов живот, Маша станува плен на претенциозната површност на општеството во Санкт Петербург. Исклучително реалистичен психолошки портрет на емоционалната еволуција на младата жена, „Семејната среќа“ нѐ учи дека чувствата и идеите имаат свој животен циклус. Тие не траат вечно и луѓето треба да научат да се справат со тоа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Лав Николаевич Толстој
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници124
Димензија21cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Оскар Вајлд
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Идит Вортон
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Херман Хесе
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB