Акции

„Повеќе магични приказни“ во чест на Светскиот ден на книгите за деца

02.04.2024.
„Повеќе магични приказни“ во чест на Светскиот ден на книгите за деца
„Повеќе магични приказни“ во чест на Светскиот ден на книгите за деца

Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до десетти април. Во рамките на кампањата ќе има попусти до 60% на изданија за најмладите читатели, од повеќе издавачки куќи, застапени во „Литература.мк“.

Станува збор за сликовници и книги за деца од „Арс Ламина“, „Антолог“, „Чудна шума“, „Светот на Биби“, „Прозарт“, „Полица“, „ПНВ Публикации“ „Бегемот“, „Елоквента“ и „Фолконика“.
 

Попустите важат само за онлајн нарачки и се достапни на линкот https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti

Меѓу насловите со попуст може да се најдат омилените сликовници на децата како: „Ѕвездено дете“, „Бушава азбука“, „Големата фабрика за зборови“, „Запчињата раскажуваат и порачуваат“, „Лили“, „Ведра“, пакет сликовници „Светот на Биби“, „Пилето ми пие“, „Сонувалко“, „Драга зоолошка градино“, „Шила“ и многу други.

Светскиот ден на книгите за деца на глобално ново се одбележува на втори април, со објавување на нови книги, читање приказни, креативни работилници, конкурси, кампањи за поттикнување на читањето и промотивни настани.

Овој празник на литературата за најмладите се одбележува од 1967 година, а воспоставен е во чест на роденденот на славниот данскиот книжевник и еден од најголемите писатели за деца Ханс Кристијан Андерсен (1805 – 1875).

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
220 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
400 МКД
Заштеда 20%
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
129 МКД
Заштеда 23%
168 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
720 МКД

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

26.
Mar.
Акции
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%,&...
01.
Mar.
Акции
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти ...
06.
Feb.
Акции
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 фев...
27.
Jan.
Акции
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% п...
15.
Dec.
Акции
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќ...
20.
Nov.
Акции
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжа...
02.
Nov.
Акции
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell&ldqu...
16.
Oct.
Акции
Попусти од 20% на најквалитетната и најзабавната глина за моделирање Hey Clay. Разбудете ја неограничената креативност со Hey Clay, само во &bdquo...
12.
Oct.
Акции
За Денот на книгата „Хари Потер“, одлучивме да организираме „гивавеј“, составен од книга по избор (во издание на&...
15.
Aug.
Акции
Попусти до 30 отсто на селектирани производи за училиште од повеќе брендови, oд 15 август до 10 септември.
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB