Акции

Акции

„Земи здив, нурни во добра книга“ со попусти до 60 отсто
10.
Jun
Под слоганот „Земи здив, нурни во добра книга“, издавачката куќа „Арс Ламина“ ја почнува својата летна продажна акција што ќе трае од 10 јуни до 10 јули. Во рамките на акцијата, која се реализира во сите поголеми книжарници, „Литература.мк“ и онлајн на https://www.literatura.mk/proizvodi/popusti  ќе има попусти до 60 %
„Повеќе магични приказни“ во чест на Светскиот ден на книгите за деца
02.
Apr
Во чест на Светскиот ден на книгите за деца, „Литература.мк“ ја почнува кампањата „Повеќе магични приказни“, која ќе трае од втори до десетти април. Во рамките на кампањата ќе има попусти до 60% на изданија за најмладите читатели, од повеќе издавачки куќи, застапени во „Литература.мк“.
„Повеќе од подарок“ за магични моменти со „Литература.мк“
15.
Dec
Со попусти до 50 отсто почнува новогодишното прославување во книжарниците на „Литература.мк“. Во акцијата „Повеќе од подарок“, која ќе трае од 15 декември до 10 јануари, ќе ги најдете најдобрите подароци со специјални новогодишни цени.
20% попуст на најпознатите макети во светот - „Revell“
02.
Nov
Нова онлајн-акција на „Литература.мк“ – 20% попуст на сите макети од најквалитетниот светски производител на макети „Revell“ само за онлајн-нарачки. Откријте го „Revell“ и дозволете светот на најдобрите макети да биде вашата најдобра забава, инспирација и возбуда!
HEY CLAY -  ЗАБАВНИ, ЛЕСНИ ЗА КОРИСТЕЊЕ, КРЕАТИВНИ СЕТОВИ ЗА МОДЕЛИРАЊЕ СО ГЛИНА на 20% попуст
16.
Oct
Попусти од 20% на најквалитетната и најзабавната глина за моделирање Hey Clay. Разбудете ја неограничената креативност со Hey Clay, само во „Литература.мк“!
LEGO со 20% попуст и саемски попусти на книги до 60%
19.
Apr
20% попуст на вашите омилени LEGO, плус саемски попусти на многу посакувани наслови од 5 издавачки куќи.
Акција со колекционерски производи за вистинските фанови
01.
May
Сите вистински фанови на култните серијали, филмови, компјутерски игри, стрипови и книги, овој месец ќе може да ги комплетираат своите колекции со омилените ликови. Голем избор на најбараните фигури, иконични сувенири и ексклузивни предмети, ќе бидат достапни со попуст до 20 и 30 отсто, на акцијата која ќе трае од денеска (1 мај) до 14 мај 2024.
Дарување за Денот на книгата „Хари Потер“ – 2023 година
12.
Oct
За Денот на книгата „Хари Потер“, одлучивме да организираме „гивавеј“, составен од книга по избор (во издание на „Арс Ламина“) и сет беџови со вашите омилени ликови.
За овој Први април стани херој и „Влези во легендите“!
26.
Mar
Под слоганот „Влези во легендите“, од 26 март до 1 април ќе биде активна новата акција на „Литература.мк“ со намалување од 20%, во која сите љубители на легендарните авантури може да си ги набават потребните колекционерски дрвени и кожни реквизити, вешто креирани по мерка на фантазијата. Германскиот бренд за играчки VAH ексклузивно е достапен во понудата на „Литература.мк“, со квалитетни играчки од природни материјали,  изработени со посебно внимание на деталите. Нивната традиционална изработка ја оживува историјата.
Илјадници книги на попуст на четвртото издание на „Денови на литературата“
06.
Feb
Со попусти до 60% во сите книжарници на „Литература.мк“ годинава по четврти пат ќе се одржат „Денови на литературата“, од 6 до 20 февруари. Попустите важат и за книгите кои се достапни на е-продавницата www.literatura.mk.
Коцка по коцка, делче по делче до 20% попуст на „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“
27.
Jan
Обележете во вашите календари: 28 јануари е Меѓународен ден на лего-коцките, а 29 јануари е Меѓународен ден на сложувалките! Во таа чест ви обезбедивме 20% попуст на 300 производи од „LEGO“, „Eurographics“ и „Bluebird“.
array(0) {
}
Memory Consumption is: 7.83 MB