Акции

Акции

Подготвени за училиште со „Литература.мк“
15.
Aug
Попусти до 30 отсто на селектирани производи за училиште од повеќе брендови, oд 15 август до 10 септември.
Попусти до 70% во „Литература.мк“ цела недела
20.
Nov
Пристигна „купувачкото лудило“ наречено „Црн петок“ (Black Friday) и во „Литература.мк“, а оваа година во сите книжарници на „Литература.мк“ ќе трае цела недела, почнувајќи од денеска, 20 ноември (понеделник), па сè до 26 ноември.
ТАА ЗАСЛУЖУВА СÈ ЗА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ЖЕНАТА
01.
Mar
Од 1 до 8 март 2024 година во книжарниците „Литература.мк“ ќе се реализира продажна акција насловена како „Таа заслужува“ со попусти до 50%.
array(0) {
}
Memory Consumption is: 7.31 MB