Арс Ламина акција

Што да читате следно?

Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR

За најмалите читатели

Sačuvano u omiljne
1.290 МКД
20,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
118 МКД
1,91 EUR

Лето со стил

Sačuvano u omiljne
Хамаци 050818
3.390 МКД
54,85 EUR

ПОПУЛАРНИ ПРОИЗВОДИ

Во фокус

Во фокус

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

10.
Jun
Акции
Под слоганот „Земи здив, нурни во добра книга“, издавачката куќа „Арс Ламина“ ја почнува својата летна продажна акција што ќе трае од 10 јуни до 10 јули. Во рамките на акцијата, која се реализира во сите поголеми книжарници...
07.
Jun
Настани
Поминаа вкупно 15 настани, а нѐ очекуваат уште 5 да го заокружиме првото издание на фестивалот.
05.
Jun
Литература
Разговаравме со македонскиот автор Владо Јаневски за наградата и едицијата „Пегаз“, за процесот на пишување и конкурирање.
31.
May
Настани
Со завршна изложба со симболичен наслов „Поглед кон Порта Европа“, во рамките на програмата на фестивалот за литература и општа култура „Видик“, издавачката куќа „Арс Ламина“ вчеравечер (30 мај), во книжарницата...
29.
May
Настани
Во првите две фестивалски недели на „Видик“ се одржаа промоции на книги за возрасни и за деца, музички настапи, театарска изведба, изложба на илустрации и друго. По одличниот старт и реализацијата на првите 7 настани на „Вид...
24.
May
Настани
Популарниот битолски стендап-комичар Марјан Георгиевски, вчеравечер, во „Литература.мк“, „Дајмонд мол“, во рамките на новиот фестивал за литература и општа култура „Видик“,  ја изведе својата монодрама...
23.
May
Настани
Во рамките на новиот фестивал за литература и општа култура – „Видик“, вчеравечер (22 мај), во „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“, се одржа тематскиот интерактивен настан за фанови, „Враќањето на Ш...
22.
May
Настани
Во рамките на новиот фестивал за литература и општа култура – „Видик“, вчеравечер (21 мај), во „Литература.мк“, на улица „Македонија“, беше промовирана збирката раскази „Атакама“ од црногорскио...
21.
May
Настани
Во рамките на првото издание на новиот фестивал за литература и општа култура, „Видик“, вчеравечер (20 мај), во „Литература.мк“, „Дајмонд мол“, беше промовирана новата хибридна инклузивна сликовница на кирилско ...
20.
May
Настани
Промоцијата ќе се одржи во рамките на првото издание на „Видик“ – новиот фестивал за литература и општа култура. Ова издание на „Арс Ламина“ е со текст на Јована Матевска Атанасова и акварелни илустрации на Симон...
17.
May
Настани
Скопје доби нова културна инфузија – новиот фестивал за литература и општа култура „Видик“!
13.
May
Настани
Волшебниот свет на бајките е побогат за уште едно издание. Денеска, во „Литература.мк“ во „Дајмонд мол“ се промовираше книгата за деца „Нови бајки од Македонија“, во издание на „Арс Ламина“ и Дв...
13.
May
Настани
„ВИДИК“, во организација на „Литература.мк“, што ќе трае од 16 мај до 16 јуни 2024 година, ќе ги обедини литературата, музиката, театарот, сликарството, филмот и дизајнот, давајќи значајна поддршка на авторите од сите облас...
10.
May
Настани
Новата книга за деца „Нови бајки од Македонија“, во издание на „Арс Ламина“ и Движењето за поддршка на креативноста Иво Лауренчиќ – „Браво сине!“, ќе биде промовирана на 13 мај (понеделник), со почеток во ...
07.
May
Литература
Не творам за да бидам наградуван, пишувам затоа што не можам да живеам без тоа, иако, на крајот, доколку се случи делото да биде наградено, уживам во резултатот – вели Русјаков, кој за ракописот „Хотел меѓу две војни“ ја доби наг...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 14.14 MB